X
تبلیغات
نماشا
رایتل

سلام 

مرادی جان خواسته بودی کامل توضیح بدم که چه جوری عکس بزاری توی وبلاگ . گفتم بزار اینجا توضیح بدم که هر کس بلد نیست یاد بگیره.  

برای خواند این مطلب بر روی ادامه ی مطلب کلیک کنید. 

 

خب برای اینکه بتونیم یه عکسی رو توی وبلاگ بزاریم باید آدرس اینترنتی اون عکس رو داشته باشیم. 

خب حالا آدرس اینترنتی عکس رو از کجا  بیاریم؟ 

برای اینکار باید عکس را آپلود کنیم. که برای اینکار سایت های زیادی هستند که این سرویس را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میدهند. 

من خودم از سایت پرشین گیگ استفاده میکنم که خیلی خوبه اما برای کار کردن باهاش اول باید به عضویت ان سایت دربیایید که احتمال میدهم حوصله ی این کار را ندارید . ( در واقع خودم حوصله ی توضیح دادنشو ندارم). 

یک سایت دیگر برای اپلود عکس که سرعت بالایی داره و کار کردن باهاش اسونه فایل سرا هستش برای ورود به این سایت بر روی http://www.filesara.com کلیک کنید. 

نمای کلی سایت در عکس زیر نشان داده شده است. 

 

بعد از ورود به این سایت بر روی دکمه ی Browse ( با شماره ی 1 در عکس بالا علامت زدم ) کلیک کنید. سپس در پنجره ی باز شده عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید . سپس بر روی دکمه ی Start Uploading ( با شماره ی 2 در عکس بالا علامت زدم ) کلیک کنید تا عملیات آپلود شروع شود. کمی صبر کنید.   

 بعد از اتمام عملیات آپلود با صفحه ای مانند عکس زیر روبه رو می شوید

 

 

خب آدرس اینترنتی عکس ساخته شد ( با خط قرمز در عکس بالا علامت خورده ) .این آدرس را کپی کنید و به قسمت مدیریت وبلاگ خود بروید.  

 

 

متن های مورد نظر خود را مانند نوشته های قبلبتان بنویسید و برای درج عکس بر روی ایکن عکس درخت ( در عکس بالا با قرمز علامت خورده است ) کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود

 

ادرس اینترنتی که ساختید را در کادری که با شماره ی 1 علامت خورده وارد کنید. سپس بر روی دکمه ی پیش نمایش ( علامت شماره 2 ) کلیک کنید و سپس بر روی دکمه ی ثبت ( علامت شماره 3 )  کلیک کنید تا پنجره بسته شود.  

عکس شما ثبت شد.  

البته در عکس بالا اگر در کادر مقابل متن جایگزین چیزی بنویسید . در وبلاگ وقتی نشانگر موس بر روی عکس قرار گیرد ات متن به دنباب موس نمایش داده می شود.

ما بقی متن خود را بنویسید و بر روی کلید انتشار کلیک کنید. 

به همین سادگی.  

 

نکات مهم: 

1. سعی کنید عکس هایی که میگذارید حجمشان بیش از 70 کیلو بایت نباشند تا سرعت بارگزاری وبلاگ کند نشود. 

2. اندازه عکس های مورد نظر خود را قبل از اپلود با فتوشاپ و یا هر برنامه ی دیگری با  عرض 500 پیکسل تنظیم کنید تا مجبور نشوید با ویرایشگر بلاگ اسکای اندازه عکس را دستکاری کنید چون با اینکار عکس از حالت طبیعی خود خارج میشود. 

2. حدالمقدور از گزاشتن عکس های . . . . خودداری کنید.